Замість захисту прав жінок законодавці ініціюють ще більшу дискримінацію. Про це заявила директорка Київського інституту гендерних досліджень Марфа Скорик.

08 грудня о 10:12
Учасники "круглого столу" на тему: "Захист трудових прав: підсумки року та перспективи 2022-го" у Всеукраїнському пресцентрі Українського національного інформаційного агентства "Укрінформ", Київ, 7 грудня 2021 року.

 

Замість захисту трудових та соціальних прав жінок законодавці ініціюють ще більш поглиблену дискримінацію.  Про це заявила директорка Київського інституту гендерних досліджень Марфа Скорик.

Такими спостереженнями експертка поділилася на круглому столі на тему: «Захист трудових прав: підсумки року та перспективи 2022-го», який пройшов 7 грудня 2021 року в Києві.

У виступі Марфа Скорик зосередилася на захисті прав працівниць-жінок та створенні їм належних умов для народження й виховання дітей. За її словами, підписавши 2014 року Угоду про асоціацію з ЄС, Україна взяла на себе зобов'язання впроваджувати і директиви ЄС. Включно сім "директив рівності", котрі регулюють питання рівного та недискримінаційного доступу до праці, послуг та соціального забезпечення. Натомість  нові "трудові" законопроєктні ініціативи впроваджують протилежне.

«На жаль, спонука підготувати пакет євроінтеграційних законопроєктів та їх ухвалення фактично не реалізувалися. А з 2019 року ми фіксуємо ініціативи, які матимуть вже зворотній вплив на трудові права працівниць-жінок. Наразі маємо цілу низку законопроєктів, і до більшості з них є питання в контексті захисту прав жінок», - констатувала Марфа СКОРИК.

Також участь у круглому столі взяли: Михайло Волинець - голова Конфедерації вільних профспілок України; Антон Леппік - виконавчий секретар Панєвропейської регіональної ради Міжнародної конфедерації профспілок, PERC-ITUC (включення з Брюсселя); Магнус Берге - старший спеціаліст з питань діяльності трудящих субрегіонального бюро Міжнародного Бюро праці у Будапешті (включення з Будапешта); Михайло Теросипов - юрист Незалежної профспілки гірників України; Наталія Левицька - заступниця голови Конфедерації вільних профспілок України; Сергій Барабашук - голова первинного осередку НПГУ ПрАТ «Суха Балка»; Роман Романов - директор програмної ініціативи «Права людини і правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження»; Максим Щербатюк - програмний директор УГСПЛ; Олександр Мотуз - адвокат-партнер Незалежної профспілки гірників України.

Захід організувала Конфедерація вільних профспілок України з нагоди Міжнародного дня захисту прав людини. 

Виступ Марфи Скорик дивіться на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: Захист трудових прав: підсумки року та перспективи 2022-го https://youtu.be/oMrh9KIGu8E?t=4029