Активне застосування пестицидів загрожує життю та здоров'ю сільських жінок

25 січня о 09:01

Подальше розширення застосування пестицидів в Україні загрожує життю, здоров'ю та благополуччю жінок у сільській місцевості. Про це заявили у Всеукраїнській громадській спілці "Пасічники проти пестицидів".

За висновками експертів-доповідачів на 34-й сесії ООН, яка проходила в Женеві в 2017 році, результатами використання пестицидів є погіршення стану навколишнього середовища та зростання смертності людей.

Науковцями давно доведено: чим більша кількість використаних пестицидів на конкретних територіях, тим вищі там показники смертності, онкологічної, серцево-судинної, інфекційної та іншої захворюваності населення.

Ще 30 років тому Міністерство сільського господарства США повідомило, що райони з найвищою смертністю у США відповідають тим територіям, де застосовується найбільша кількість сільськогосподарських пестицидів.

У Сполучених Штатах і на сьогодні використовується багато пестицидів, але з вагомою відмінністю від України: у них розораність земель близько 17%, а у нас близько 80%.

Використання земельних стратегічних ресурсів на території нашої країни є аномально високим і перевищує у 2–3 рази екологічно допустимі межі, які в ЄС та інших розвинутих країнах з високим рівнем тривалості життя не перевищують 30% ріллі від загальної площі країни.

"Тепер зрозуміло, чому Україна серед лідерів по смертності населення від забруднення повітря, довкілля, серцево-судинних та інших важких хвороб. У нас раніше було багато заводів і фабрик, які забруднювали довкілля, тепер їх майже немає. Сьогодні ми живемо серед "великого поля", яке вже частіше поливається пестицидами, ніж дощем з неба", - заявили у спілці.

Наша країна розплачується за катастрофічний рівень розораності земель з інтенсивним використанням пестицидів здоров’ям і зменшенням тривалості життя своїх громадян, яке на 10-15 років коротше, ніж в країнах ЄС.

Беззаперечним і очевидним є те, що територія України – це "велике хімічне поле"… В нашій країні площі органічного землеробства складають менше 1%, що аномально мало для таких родючих земель.

Джерело: proty-pestycydiv.co.ua

#сільські_жінки #cedaw14