Експертки КІГДу дослідили норми праці жінок на шкідливому виробництві

28 січня о 15:01
Фото: Юлія Овсяннікова, Укрінформ

Норми праці жінок на шкідливому виробництві необхідно переглянути та врегулювати на законодавчому рівні. Про це свідчать результати дослідження, експерток Київського інституту гендерних досліджень, проведеного за підтримки фонду Фрідріха Еберта.

Дослідження показало, що скасування наказу МОЗ, яким грудні 2017 року Україні скасували список з понад 450 заборонених для жінок професій, лише створило законодавчу колізію.

«Заборона жінкам працювати у шкідливих умовах залишається чинною: у п’ятому пункті 43 статті Конституції України, двох законах та біля 230 підзаконних актах», - відзначила експертка КІГД Марфа Скорик. Тож дискримінаційні норми фактично діють і надалі для вагітних працівниць, породіль та матерів, що годують.

Аналіз чинних норм експертки КІГД провели за участі експертів медиків, юристів-трудовиків, профспілкових активісток із Гендерних комісій та комітетів галузевих профспілок Федерації профспілок України. А також провели консультації зацікавлених сторін із цих питань та розробили рекомендації щодо необхідних законодавчих змін.

Презентація висновків відбулася 27 січня в Укрінформі за участі експерток КІГД Марфи Скорик та Людмили Сало та представниці фонду ім. Фрідріха Еберта Катерини Ярмолюк-Крьок.