Жіночі організації запустять онлайн портал стратегічної інформації у сфері гендерної рівності

30 грудня о 16:12

Двосторонній Меморандум спільних дій у забезпеченні доступу до стратегічної інформації з прав жінок та гендерної рівності в Україні 30 грудня 2020 р. підписали директорка Київського інституту гендерних досліджень Марфа Скорик та директорка Пакт в Україні п. Альона Герасимова.

Дана спільна ініціатива повинна завершитись розробкою та запуском Онлайн порталу стратегічної інформації у сфері гендерної рівності, котрий створюється та буде запущений за проєктом ПАКТу протягом 2021 року.

З боку Київського інституту гендерних досліджень ця співпраця виконується в рамках поточного проєкту інституту «Жіноча правозахисна моніторингова ініціатива», котрий імплементується за підтримки Посольства Швейцарії в Україні протягом 2019-2021 років.

Очікується, що організації-підписантки внесуть кожна свій вклад у цей процес, зокрема, розробивши та спільно зреалізувавши пропозиції щодо

необхідних і достатніх показників гендерної статистики та інших даних, показових для становища дівчат і жінок в Україні,

їх оптимальної візуалізації на онлайн порталі, та організації спільної роботи з наповнення онлайн-порталу даними,

проведення національних і регіональних консультацій зацікавлених сторін та інших заходів з бенефіціарами стратегічної інформації у сфері гендерної рівності,

співпраці в рамках Робочої групи – утвореного в рамках національної платформи «Рівні права та можливості» консультативно-дорадчого органу при Урядовому Уповноваженому з питань гендерної політики, що обговорить та погодить дизайн онлайн порталу, систему його наповнення даними.

В рамках цієї співпраці спеціалістки КІГДу розробляють, тестують та пілотують систему національних гендерних показників, придатних для всебічного моніторингу прав жінок в Україні на національному, галузевому та / або місцевому рівнях.

Див. також: