Представниця КІГДу виступила на робочій зустрічі зі Спеціальною представницею Генсека ООН з питань запобігання сексуальному насильству п. Прамілою Паттен та висловила бачення щодо відповідних невідкладних дій

09 May at 09:05
Офіційна зустріч українських гендерних експерток з Спецпредставницею ГС ООН. Київ, Центральний Будинок Офіцерів ЗСУ, 03 травня 2022 року

Представниці КІГДу взяли участь у робочій зустрічі зі Спеціальною представницею Генерального секретаря ООН з питань запобігання сексуальному насильству в конфліктах пані Прамілою Паттен, що відбулась 3 травня 2022 року у Києві в рамках її офіційного візиту до України. Учасниці зустрічі висловили своє бачення щодо відповідних невідкладних дій.

У своєму виступі експертка Київського інституту гендерних досліджень, доцентка НТУУ”КПІ” п.Юлія СТРЕБКОВА звернула увагу Спеціальної представниці ГС ООН на ознаки зміни політики російських окупаційних військ стосовно жертв їх насильств після розкриття звірств на окупованих територіях навколо Києва. Вона вказала на необхідність віднайти додаткові важелі для збору доказів в умовах, що змінилися.

Спеціальна представниця ГС ООН Праміла Паттен відзначила, що про результати цього візиту поінформує Раду Безпеки ООН, включаючи представників Російської Федерації. Під час підготовки доповіді Генерального секретаря щодо CRSV вона може рекомендувати примусити Збройні Сили Росії бути підзвітними відповідно до Резолюції 2106 (2013).

п. Паміла Праттен повідомила учасниць наради про підписання з віце-прем’єр-міністеркою з питань європейської інтеграції п. Ольгою Стефанішиною Меморандуму про співробітництво між Урядом України та ООН з питань реагування на сексуальне насильство в умовах війни. Вона висловила бажання бачити першочергово реалізованими такі напрямки, як 1) справедливість і відповідальність щодо жертв насильства; 2) надання комплексних послуг жертвам; 3) реформа сектору безпеки; 4) відстеження пов'язаної з військовими діями торгівлі людьми; 5) включення питань запобігання та реагування на сексуальне насильство до можливої мирної угоди в майбутньому.

Вона також передбачила створення міжміністерського комітету або робочої групи, до складу якого ввійдуть представники державних установ, ОГС та жертв насильства, для продовження роботи у визначених сферах.

Довідково:

Resolution 2106 (2013) Adopted by the Security Council at its 6984th meeting, on 24 June 2013 Резолюція 2106 (2013)

Повідомлення про підписаний Меморандум про співробітництво між Урядом України та ООН щодо запобігання та протидії сексуальному насильству в умовах війни : Меморандум про співробітництво між Урядом України та ООН щодо запобігання та протидії сексуальному насильству ґрунтується на взаємодії між Урядом України та Спеціальним представником Генерального секретаря Організації Об’єднаних Націй з питань сексуального насильства в умовах конфлікту з метою запобігання сексуальному насильству, пов’язаному з конфліктом, та реагування на нього, а також Національному плані дій України (НПД) за резолюцію Ради Безпеки 1325 «Жінки, мир, безпека» до 2025 року, який планується оновити відповідно до нинішніх викликів та умов воєнного часу. 

Поширення: 

Кафедра філософії КПІ: ЗУСТРІЧ НЕУРЯДОВИХ ЕКСПЕРТОК ЗІ СПЕЦІАЛЬНОЮ ПРЕДСТАВНИЦЕЮ ГЕНСЕКА ООН З ПИТАНЬ ЗАПОБІГАННЯ СЕКСУАЛЬНОМУ НАСИЛЬСТВУ В УМОВАХ ВІЙСЬКОВИХ ДІЙ П. ПРАМІЛОЮ ПАТТЕН ; https://philosophy.kpi.ua/category/blog/ ; https://philosophy.kpi.ua/