КИЇВСЬКИЙ ІНСТИТУТ ҐЕНДЕРНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ ПРЕЗЕНТУВАВ АНАЛІТИЧНИЙ ЗВІТ «УРЯДОВИЙ МЕХАНІЗМ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПОЛІТИКИ ҐЕНДЕРНОЇ РІВНОСТІ-2022»

23 червня о 10:06

22 червня 2022 року в Києві відбулася презентація аналітичного звіту «Урядовий механізм забезпечення політики ґендерної рівності-2022».

Звіт підготовлений Київським інститутом гендерних досліджень за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.

«Урядовий механізм забезпечення політики ґендерної рівності-2022» - аналітичний звіт, що фіксує тенденції розвитку виконавчих органів забезпечення рівності прав жінок та чоловіків та новації в них, починаючи з 2014 року.

Він містить повний огляд відповідальних за рівність структур центральних та місцевих органів виконавчої влади та місцевого самоврядування так, як вони закладені законодавчо, і як та наскільки є сформованими у реальності.

Звіт представляє зріз стану цих органів, зафіксований станом на лютий 2022 року.

У підготовці звіту взяли участь українські гендерні експертки, зокрема Марфа Скорик, Світлана Бабенко, Катерина Краснікова, Євгенія Конотопець, та консультантки звіту, представниці Національної соціальної сервісної служби України Олена Вихор та Марина Рой.

Ідея цього звіту народилася під час виконання в Київському інституті гендерних досліджень у 2020-2021 роках низки проєктів щодо запровадження в Україні норм “жіночої” конвенції ООН. Активістки жіночих організацій зауважили, що виконання цього та подібних правозахисних документів вимагатимуть міцної системи відповідальних органів та навченого персоналу.

Проаналізувавши ситуацію в кожній ланці системи урядування, відповідальної за рівність і недискримінацію за статтю, спеціалістки інституту та консультантки проєкту вирішили, що один з пріоритетів цієї колективної роботи - потреба у посиленні належного урядування на кожному із рівнів, включаючи загальнонаціональний, галузевий, обласний, районний та окремої громади.

Звіт виконано в рамках проєкту Київського інституту гендерних досліджень “Розроблення системи електронного звітування щодо стану виконання державних документів з ґендерної рівності на місцевому рівні”, що впроваджується у співпраці з Національною соціальною сервісною службою України за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.

Організаторки презентації 22062022

В разі додаткових питань, просимо звертатися до керівниці проєкту п. Ольги Луцишиної, на адресу ol.lutsyshyna@gmail.com або телефоном +380 50 763 4107.