Представниця Київського інституту гендерних досліджень виступила на 83 сесії Комітету ООН з ліквідації всіх форм дискримінації щодо жінок та представила тіньовий звіт

20 жовтня о 13:10
Олеся  Брязгунова виступає на неформальній публічній зустрічі у рамках 83 сесії Комітету ООН з ліквідації дискримінації щодо жінок. 17 жовтня 2022 року,  Женева. Фото Марини Руденко.

Попри тривожні дні у Києві, членкині інституту взяли участь у 83-й сесії Комітету ООН з ліквідації дискримінації щодо жінок (дистанційно) та представили окремі висновки та рекомендації тіньового звіту під час ланч-брифінгу та неформальної публічної зустрічі Комітету з неурядовими організаціями та національними правозахисними установами.

Така зустріч є неодмінним елементом звітування держави, та завжди відбувається напередодні звіту уряду країни перед Комітетом. Обидва заходи відбулись 17 жовтня 2022 року в Женеві (Швейцарія). 

Усну заяву (oral statement) звіту виголосила Олеся Брязгунова. Вона зосередилась на трудових правах жінок та новелах національного трудового і соціального законодавства.

Її виступ на Неформальній публічній зустрічі дивіться тут. Висновки заяви зацікавили членкинь Комітету, які зробили запит до Київського інституту гендерних досліджень на додаткову інформацію з цих питань.

Дивіться також: Сесія питань членкинь Комітету до усних заяв неурядових організацій, виголошених на Неформальній публічній зустрічі Комітету з неурядовими організаціями та національними правозахисними установами.

Обидва уточнюючі питання від членкинь Комітету до НУО з України були саме до заяви Київського інституту гендерних досліджень. Вони стосувалися гострих питань щодо реагувань  держави на порушення трудових прав жінок та тіньової зайнятості/заробітної плати, що не фіксуються статистикою (від пані Наташі Стотт-Деспоя, Австралія), та стану законодавства щодо гендерних розривів в оплаті праці та законодавства і заходів, яких питання рівної оплати за працю рівної цінності потребують (пані Маріон Бетель, Багамські острови). Відповіді на обидва були надані представницями КІГДу письмово.