Паралельний звіт за Пекінською платформою дій

23 грудня о 07:12
Обкладинка паралельного звіту, 2019 рік

Проєкт з підготовки паралельного звіту українських жіночих громадських організацій за виконання Пекінської платформи дій (Паралельний звіт. Україна 2014-2019 [текст] : науково-виробниче видання / А.О.Ненька та ін.; за заг. ред. М.Кичоровської-Кебало, М.М.Скорик, О.Б.Давліканової. Київ, ТОВ „Вістка“, 2019. 80 с.) був першим в Україні комплексним незалежним звітом, і тривав протягом 2019-2020 року.

У серпні 2019 впливові жіночі організації зустрілися, щоб обговорити питання вимірюваності національної гендерної політики та її переходу на доказові рейки.  У заході загалом брали участь 60 організацій. 

По обговоренні, вони прийняли рішення скористатись адвокаційними можливостями міжнародних моніторингових механізмів, а саме, Пекінської декларації і Платформи дій, підготовка до звітування за 25-річчя виконання якої саме розгорнулася у всіх країнах.

Три впливові жіночі організації, Національна рада жінок України, Інформаційно- консультаційний жіночий центр та Київський інститут гендерних досліджень, за співпраці з  міжнародною Світовою федерацією українських жіночих організацій та  Жіночою професійною лігою - організаціями, добре інтегрованими у світовий жіночій феміністичний та правозахисний рух, розгорнули підготовку широкого незалежного громадського звіту за Пекінською платформою дій в Україні. 

Замість традиційного прямого фінансування з боку донора, для цієї роботи ініціаторки застосували тактику поєднання ресурсів цих впливових організацій, а також ресурсів організацій, котрі  вирішили доєднатися до підготовки паралельного державному звіту “Пекін +25: Україна” безпосередньо в процесі роботи над ним. Таких організацій загалом виявилось 65.

Жіночі організації сперлись на методичну підтримку International Women's Rights Action Watch Asia Pacific (IWRAW AP), застосувавши розроблений ними питальник, Вказівки для НУО щодо національних паралельних звітів «Пекін+25», для всестороннього обстеження та з'ясування стану справ з правами жінок в Україні за 25-річний період. 

Ця  тактика увінчалась успіхом. 

Звіт було підготовлено, перекладено, опубліковано і представлено: зацікавленим сторонам та громадськості у Києві, спільно з офісом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини;  на регіональній зустрічі у Женеві, в рамках Форуму” Пекін + 25”. Окремі з його рекомендацій надалі були адаптовані у політику уряду, з ініціативи Урядової уповноваженої з питань гендерної політики.