Перша експертна нарада проєкту “На шляху до ЄС: рівні права і можливості українських громадян у доступі до праці”

30 червня о 10:06
Установча нарада проєкту в Мінсоцполітики. м. Київ, 30 червня 2017 року

30 червня 2017 року у Міністерстві соціальної політики України розпочалась експертна зустріч-нарада «На шляху до ЄС: рівні права і можливості українських громадян у доступі до праці». Вона присвячена дотриманню рівності на ринку праці та у доступі до послуг, а також змінам в національному трудовому законодавстві.

Нараду проводять організації-учасниці Коаліції "За рівність у праці" в рамках свого коаліційного проєкту "Практики роботи Мінсоцполітики із забезпечення рівності жінок і чоловіків на ринку праці в контексті імплементації директив ЄС" (виконується з травня по листопад 2017 року під керівництвом Марфи Скорик, директорки Київського інституту гендерних досліджень). 

Контекст:

Протягом трьох років Українська держава, згідно з Угодою про асоціацію «Україна – ЄС», імплементувала чотири із шести директив Ради ЄС, які стосуються:

  • реалізації принципів рівного ставлення до чоловіків та жінок у питаннях доступу та постачання товарів і послуг (Директива № 2004/113/ЄС);
  • рамкової угоди щодо батьківської відпустки (Директива № 96/34/ЄС);
  • заходів із заохочення поліпшення безпеки та гігієни праці вагітних працівниць, працівниць, які нещодавно народили, чи годувальниць (Директива № 92/85/ЄЕС);
  • поступового запровадження принципу рівного ставлення до чоловіків та жінок у сфері соціального забезпечення (Директива № 79/7/ЄЕС).

Ще дві директиви повинні бути імплементовані до кінця 2018 року: № 2000/43/ЄС про реалізацію принципу рівного ставлення незалежно від расового чи етнічного походження та, нарешті, № 2000/78/ЄС, що встановлює загальну систему рівного ставлення у сфері зайнятості та професійної діяльності.

Проєктне лого-2017

Контактна особа з питань проєкту: Марія Бесєдіна, е-пошта  kigs.inform@gmail.com, або тел./ месенджери +380 96 011 0328. 

Див. також: 

Олена Михальченко: У Міністерстві соціальної політики України триває експертна зустріч-нарада "На шляху до ЄС:.."