Профспілки схвалили проєкт рекомендацій щодо впровадження гендерної рівності в колективних договорах

04 лютого о 22:02
Профспілки схвалили проєкт рекомендацій щодо впровадження гендерної рівності в колективних договорах

09 січня 2020 року Київський інститут гендерних досліджень провів експертну нараду-обговорення методичних рекомендацій  щодо включення положень з гендерної рівності до колективних угод та договорів. Захід проведено за участі фахівців Федерації професійних спілок України та керівників галузевих профспілок, представників організацій роботодавців, та за сприяння Міністерства соціальної політики України. 

Експерт(к)и дійшли згоди, що важливу роль в цьому процесі відіграють профспілкові органи. Вони можуть ініціювати основні заходи з гендерного вирівнювання. Зокрема, створити відповідні ради (комісії, комітети, ради з рівних можливостей тощо) з відповідними функціональними обов’язками в межах профспілкового осередку. Дотримуватися балансу чоловіків/жінок у керівних профспілкових органах; призначати уповноваженого з гендерних питань на підприємствах; проведення щорічного гендерного аудиту підприємств; щорічного звітування з питань протидії дискримінації за ознакою статі на профспілкових зборах.

Методичні рекомендації розроблені задля забезпечення фактичної рівності працівників у трудових відносинах, незалежно від їх статі, досягнення більш соціально безконфліктних взаємин у трудових відносинах, поліпшення організації та підвищення ефективності праці в трудових колективах через усунення дискримінації працівників за ознакою статі на робочому місці.

За матеріалами ПрофАПК