Як протидіяти анти-гендерній ідеології в Україні та в східній Європі? Українки презентували своє послання 65-тій сесії Комісії ООН зі статусу жінок

16 березня о 17:03
Понад 120 учасниць з країн світу взяли участь у панелі з питань протидії антигендерній ідеології, котру українки провели на неурядовому Форумі 65 сесії Комісії ООН зі статусу жінок.

Українська паралельна подія Форуму неурядових організацій 65 сесії Комісії ООН зі статусу жінок (CSW65), зібрала понад 120 зацікавлених учасниць з країн світу та отримала їх схвальні відгуки. 

Ініціатори проведення паралельної події під назвою "Протидія анти-гендерній ідеології в Україні та Східній Європі», що пройшла 16 березня, на віртуальній платформі Форуму - Київський інститут гендерних досліджень, Фонд ім. Фрідріха Еберта та Світова Федерація Українських Жіночих Організацій / World Federation of Ukrainian Women's Organizations. 

Панелістами події стали українські урядовці – Постійний представник України в ООН Сергій КИСЛИЦЯ, що привітав відкриття заходу, та Урядова уповноважена з питань гендерної політики Катерина ЛЕВЧЕНКО, яка виголосила доповідь з теми події.

У вітальному слові на відкриття заходу гендерна координаторка Фонду ім. Фрідріха Еберта Олена ДАВЛІКАНОВА наголосила, що представництво фонду вже понад 25 років підтримує громадянські ініціативи, спрямовані на утвердження демократії, принципів справедливості та рівності в Україні. "Сьогодні ці принципи є під прицілом антигендерної ідеології. Це є загрозою не тільки рівним правам та можливостям жінок та чоловіків, але й безпеці країни загалом», - зазначила ДАВЛІКАНОВА.

Директорка Київського інституту гендерних досліджень Марфа СКОРИК у вітальному слові акцентувала на актуальності події для країн, котрі сусідують із Україною; а також українських діаспор. «Ми хочемо бути корисними нашим колежанкам: правозахисницям, жіночим активісткам та дослідницям з країн нашого регіону Східної Європи та світу, які так само починають зазнавати антигендерних атак, яких ми зазнаємо в Україні», - сказала СКОРИК.

Членкиня КІГДу Юлія СТРЕБКОВА виголосила основну доповідь з питань поширеності антигендерних рухів в Україні, починаючи з 2010 року. Вона представила деякі результати однойменного проєкту, що виконується в Київському інституті гендерних досліджень з серпня 2020 року за підтримки програми "Демократичні гранти" посольства США. Юлія СТРЕБКОВА вказала на виявлені на умовах України тренди антигендерних рухів та їх ідеології; та проілюструвала їх візуальними зразками «антигендерної реклами».

Подія отримала дуже позитивний відгук як міжнародної аудиторії, так і українських глядачок, котрі дивилися її трансляцію з фейсбук сторінки Інституту https://www.facebook.com/wfuwoUN/videos/121357415239557

Довідково.

Панель «Протидія анти-гендерній ідеології в Україні та Східній Європі» пройшла 16 березня, на віртуальній платформі Форуму.

Подію зорганізували Київський інститут гендерних досліджень, спільно зі Світовою федерацією українських жіночих організацій та Фондом ім. Фрідріха Еберта в межах їх проєкту «“EQUALITY NOW!”– трансконтинентальні діалоги про гендерні цінності».

Фейсбук трансляція здійснювалась зі сторінки СФУЖО: https://www.facebook.com/wfuwoUN/videos/1213574152395577/

________