2022-2023 рік. Пілотне дослідження "Ті, хто залишились: соціальні та економічні права жінок в Київському та Чернігівському регіоні"

23 вересня о 12:09

Пілотне дослідження Київського інституту гендерних досліджень "Ті, хто залишились: соціальні та економічні права жінок в Київському та Чернігівському регіоні" було підтримане керівним комітетом Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства (УНП ФГС СхП).

Тривалість: з липня 2022 по серпень 2023 року. 
До виконання цієї ініціативи було залучено експертизу Всеукраїнської професійної спілки працівників туристичної галузі, санаторно-курортної сфери та готельного господарства.
Дослідження включало польовий  (глибинні інтервю) та аналітичний етапи. Було проведено 12 глибинних інтерв'ю з жінками з міста й сіл чотирьох районів Київської - Фастівський, Броварський, Бучанський, Вишгородський, та одного (Чернігівський) району Чернігівської області. Загалом, було проінтерв’юйовано жінок 4х поколінь, 30+, 40+, 50+ та 60+., половина з яких містянки за місцем проживання, й які під час активних бойових дій: лютий-березень-квітень-травень 2022 р. перебували в окупованих місцевостях областей або в місцевостях з прямим ризиком окупації.
За результатами цієї пілотної дослідницької  ініціативи було з’ясовано ступінь і повноту забезпечення соціально-економічних прав жінок та їх родин, які опинились в окупації або під ризиком окупації.  З'ясовано, що їх доступ до харчів, води, обігріву, а також ліків у результатів воєнних дій був різко скорочений. Також вказується, що критично ураженими були базові права цих жінок та їх родин на фізичну безпеку; а також їх право на інформацію. 
За вказаними висновками, було підготовано окремі рекомендації для центральних та місцевих органів виконавчої влади. 
Більше інформації - в аналітичному звіті “Соціальні та економічні права жінок в Київському та Чернігівському регіоні в умовах окупації й деокупації” українською, та “Social and economic rights of women in Kyiv and Chernihiv regions under conditions of occupation and de-occupation” англійською мовами. 

Довідково

Київський інститут гендерних досліджень є членом Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства з січня 2018 року. Його представниця працює в складі Робочої групи 5 (РГ5 УНП) "Соціально-трудова політика та соціальний діалог". 

Див. також: 

  1. Анонс Ініціатива Київського інституту гендерних досліджень "Ті, хто залишились: соціальні та економічні права жінок в Київському та Чернігівському регіоні" був підтриманий Українською національною платформою ФГС СхП та почне реалізовуватися з липня 2022 року
  2. Реліз за виконаним дослідженням на фб-сторінці КІГДу: https://www.facebook.com/kigs.ukraine/posts/pfbid02YuBShwUSksF3WWygNryPPMJXFhgL8Stb44WmKvVZgU5XPn7HAQugngu6kEQ7VH5Pl
  3. Інформацію про попередній проєкт з УНП, 2021 року: Стандарти регулювання трудових відносин: правові норми ЄС та України

Виконавиці

Контактна особа з питань проєкту: Марфа Скорик, е-пошта kigs.inform@gmail.com, тел./ месенджери +380 96 011 0328.