Держстат не має даних про те, що відбувається з рівністю на ринку праці, — М. Скорик

18 листопада о 16:11

У проекті «Європейська хвиля» говоримо про те, чи виконує Україна Угоду про Асоціацію з ЄС в частині реалізації гендерної політики

Ведучі Ірина Соломко, Наталя Соколенко

Гостi Марфа СкорикІрина Суслова

Наталя Соколенко: Ми говорили про те, що є зволікання із впровадженням гендерних посадовців, гендерної експертизи законодавства. Що ви можете додати?

Марфа Скорик: Проблема не у зволіканні, не у відсутності волі. Просто це не та річ, яку можна змінити одним помахом руки. Мають бути фахівці, імплементуюча структура — тоді буде спроможність такі зміни робити. Наразі маємо дуже сильний блок зацікавлених людей у законодавчій владі. Є дуже багато дорадчих органів, кожен орган має свою експертну раду і часто не одну. Однак ці структури консультаційні, вони нічого імплементувати не можуть.

У нас насправді є все, крім виконавчої влади, що й має втілювати всі ці прийняті закони, поради, ідеї. Кажучи ще простіше, йдеться про одне з міністерств. У нас зараз це Міністерство соціальної політики. Саме на нього покладено функції уповноваженого органу із забезпечення рівності.

Наталя Соколенко: Хочу поговорити про гендерні зобов’язання, що випливають з Угоди про Асоціацію з ЄС. Що зроблено, а що ще мають зробити у цьому напрямку?

Марфа Скорик: Ринок праці — ще проблемна галузь для гендерної експертизи. Інститут проблем праці не має ані відділу, ані фахівця з питань рівності.

Ірина Соломко: А чому так? Чому цим питанням не займаються?

Марфа Скорик: Рівність на ринку праці — дуже важка проблема і вона не вивчена. Фактично, ми могли б адмініструвати ці питання, якби знали фактаж.  До того ж маємо проблему з Держстатом: немає даних про те, що відбувається на ринку праці в цьому плані.

Матеріал підготовлено у співпраці з ініціативою «Сильніші разом» за підтримки ЄС. Доступний за посиланнями нижче (текст та подкаст).

Держстат не має даних про те, що відбувається з рівністю на ринку праці, - М.Скорик | Громадське радіо

Держстат не має даних про те, що відбувається з рівністю на ринку праці, - М.Скорик | Громадське радіо, подкасти