Гендерні аспекти Угоди про асоціацію: імплементація чи імітація?
Марфа Скорик, директорка інституту виступила на однойменній панельній дискусії «Гендерні аспекти Угоди про асоціацію: імплементація чи імітація», яка відбулася 17 жовтня 2016 року у Києві. Захід був організований Міжнародним центром перспективних досліджень разом з низкою партнерських організацій у рамках проєкту МЦПД «Модернізація України через гендерну рівність».
Організатори передбачали, що виконання Україною чотирьох «гендерних» директив ЄС, як і інших складових європейського законодавства у сфері забезпечення рівності, стануть одним з найпотужніших двигунів у процесі модернізації української економіки, органів державної влади та суспільства у цілому.
Своєю чергою, Марфа Скорик вказала на ускладнення, які чекатимуть Україну на цьому шляху. Зокрема вказала, що передовсім держава має впроваджувати норми гендерної рівності, зокрема й взяті за Угодою про асоціацію між Україною та ЄС. Це мають бути структури, які займаються впровадженням політики гендерної рівності та недискримінації за статтю, і які роблять це вже багато років, а не лишень громадські організації. Мандату останніх буде недостатньо. Для успішного впровадження "директив рівності" Угоди слід передовсім налагодити діалог із виконавчими органами влади, подолати дискомунікації між неурядовими експертками, які працюють у сфері створення та адвокації гендерно чутливих норм, та спеціалістками, котрі мають мандат з їх упровадження, моніторингу та контролю дотримання. Якщо налагодити цей звʼязок, то система запрацює злагоджено – уважає експертка.
Див. також про цей виступ М.М.Скорик на події:
Директор Киевского института гендерных исследований Марфа Скорьік ознакомила участников с правительственной политикой равенства, акцентировав на факторах влияния и ее перспективах.
Деталі про захід: