КІГД набув членство в Міжнародній коаліції за рівну оплату праці рівної цінності - Equal Pay International Coalition (EPIC)
Київський інститут гендерних досліджень став членом Міжнародної коаліції за рівну оплату праці рівної цінності (ЕРІС). КІГД став першою з українських неурядових та експертних організацій, що отримала запрошення та з травня 2020 року набула членства в цій коаліції.
"Членство Інституту в Міжнародній коаліції за рівну оплату праці без сумніву стане поштовхом до ефективнішої роботи на національному, регіональному та глобальному рівнях задля забезпечення коаліційних цінностей та бачення, й вирівнювання гендерних дисбалансів у праці", - заявила директорка КІГДу Марфа Скорик.
Набуттю членства в ЕРІС передувала робота Інституту в галузі забезпечення трудових прав жінок, що стало пріоритетом КІГД з 2016 року. Тоді Інститут координував підготовку Альтернативної доповіді від НУО про виконання Україною CEDAW (Восьма періодична доповідь, за період з 2010 року).
Завдяки цій роботі стало статистично видимим сповзання у трудових правах жінок в Україні за період з 2010 року. Зокрема, що середня жінка в Україні отримує 0,66% від заробітної плати чоловіка. Також Доповідь показала відсутність ефективних урядових заходів на протидію цьому та відсутність національної гендерної експертизи в питаннях праці.
Щоб розкачати цю стагнуючу ситуацію та привернути увагу розробників політики, у березні 2017 року Інститут ініціював створення Коаліції "За рівність і недискримінацію у праці". Вона об’єднала неурядові, профспілкові та про-урядові організації. Спільними зусиллями ми вивели питання трудових прав жінок та рівної оплати за рівноцінну працю із маргінесу в топ державної гендерної політики. У наслідку, відразу два ключові державні документи, підготовані за участі консультанток Інституту протягом 2018 року, включили низку заходів з цих питань. Це Державна програма з рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на період до 2021 року та Національний план дій з виконання заключних зауважень Комітету ООН з ліквідації дискримінації щодо жінок до 2021 року.
Завдяки постійній налагодженій співпраці Інституту з колежанками з жіночих та профспілкових організацій, з організацій працедавців, ми спільно змогли підготувати питання розділу "Інклюзивний розвиток, спільний добробут та достойна робота" Паралельного звіту з імплементації Україною Пекінської декларації та Платформи дій, 2019. І, з 2020 року спільно з іншими жіночими та феміністичними організаціями, ініціювали підготовку наступної неурядової доповіді за CEDAW, де питання щодо рівної оплати за рівноцінну працю – серед інших – буде ключовим.