Захист трудових прав: підсумки року та перспективи 2022го

08 грудня о 08:12
Захист трудових  прав: підсумки року та перспективи 2022го. - Київ, 7 грудня 20021 р.,

7 грудня 2021 року в Києві відбувся  круглий стіл на тему: «Захист трудових прав: підсумки року та перспективи 2022-го», в якому взяла участь Марфа СКОРИК, директорка Київського інституту гендерних досліджень. 

Участь у круглому столі взяли: Михайло Волинець - голова Конфедерації вільних профспілок України; Антон Леппік - виконавчий секретар Панєвропейської регіональної ради Міжнародної конфедерації профспілок, PERC-ITUC (включення з Брюсселя); Магнус Берге - старший спеціаліст з питань діяльності трудящих субрегіонального бюро Міжнародного Бюро праці у Будапешті (включення з Будапешта); Михайло Теросипов - юрист Незалежної профспілки гірників України; Наталія Левицька - заступниця голови Конфедерації вільних профспілок України; Сергій Барабашук - голова первинного осередку НПГУ ПрАТ «Суха Балка»; Марфа Скорик - директорка БО БТ Київський інститут ґендерних досліджень; Роман Романов - директор програмної ініціативи «Права людини і правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження»; Максим Щербатюк - програмний директор УГСПЛ; Олександр Мотуз - адвокат-партнер Незалежної профспілки гірників України.

Марфа СКОРИК зосередила увагу на захисті прав працівниць-жінок та створенні їм належних умов для народження й виховання дітей. Зокрема, вказала на нові законопроєктні ініціативи, які регулюватимуть трудові відносини в Україні вже незабаром, та нагадала про необхідність упровадження директив ЄС, включно семи "директив рівності" Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, що регулюють питання рівності та недискримінації у доступі до праці, послуг та соціального забезпечення.

«На жаль, спонука підготувати пакет євроінтеграційних  закопроєктів та їх ухвалення фактично не реалізувалися. А з 2019 року ми фіксуємо ініціативи, які матимуть вже зворотній вплив на трудові права   працівниць-жінок. Наразі маємо цілу низку законопроєктів, і до більшості з них є питання в контексті захисту прав жінок», - констатувала Марфа СКОРИК.

Захід був організований Конфедерацією вільних профспілок України. з нагоди Міжнародного дня захисту прав людини. 

Виступ Марфи Скорик дивіться на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: Захист трудових прав: підсумки року та перспективи 2022-го

 

Підготовано за матеріалами Конфедерації вільних профспілок України